KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13162179
nr 1316 2179
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Näsa". Signerad, onumrerad upplaga om ca 10 ec. Haskel 99. Oramat löst blad. Motivet: 8,5x10,5 cm, bladets mått: 49x65 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 mars 2020
kl 19:49:50
30/3 14:21:50
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander